Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Substancje zawarte w liściach konopi wydają się być obiecującym pestycydem, zwłaszcza w przypadku zwalczania komarów - informuje pismo "Insects".
Zmodyfikowane genetycznie bakterie Escherichia coli mogą działać wspólnie jak prosty komputerowy model sztucznej inteligencji - informuje "Nature Chemical Biology".
Ich wędrówki są nadal słabo znane.
Biolodzy morscy znaleźli mikroplastik we wszystkich częściach koralowców, łącznie z twardymi szkieletami. Badacze uważają, że organizmy te szczególnie silnie pochłaniają tego typu cząstki z wody.
Biolodzy z Uniwersytetu Łódzkiego badają, czy za pomocą roślin można oczyścić glebę z tzw. wiecznych chemikaliów. To odporne na biodegradację związki chemiczne PFAS, które stanowią poważne zagrożenie dla środowiska i ludzkiego zdrowia.
Naukowcy uważają, że to, której kopii używamy, może wpływać na kształt wspomnień.
Ludzkie serce znacząco różni się w budowie od serc najbardziej spokrewnionych ssaków.
Humbaki nie tylko posługują się narzędziami, ale też same je wytwarzają i dostosowują je do własnych celów - uważają naukowcy. Z najnowszych badań wynika, że podczas polowań gigantyczne morskie ssaki stosują "sieci" z wydmuchiwanych bąbelków powietrza i umieją nimi precyzyjnie manipulować.
Wszystkiemu winne... śmieci.
Kiełże, inwazyjne skorupiaki, wypierają z mazurskich jezior rodzime gatunki.