Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Badanie skutków wstrzymywania moczu, próba zrozumienia, dlaczego ludzie wzdychają oraz rozwiązanie problemu źle zaparkowanych samochodów poprzez przejechanie ich wozem pancernym - to niektóre wśród osiągnięć wyróżnionych Antynoblem 2011.
Malezyjski orangutan żyjący w niewoli był często przyłapywany na paleniu papierosów. Dostawał je od odwiedzających zoo. Teraz musi zerwać z nałogiem - poinformowała w poniedziałek agencja AP
Moda na zdrowe odżywianie zaowocowała trendem ukradkowych wizyt w fast foodach. Poprawni za dnia klienci, wieczorami, w odległych kątach lokali pałaszują zakazane smakołyki - informuje "Metro".
Dwa tygryski, młode tygrysicy i lwa, odrzucone przez matkę, wychowuje w chińskim zoo w prowincji Szantung suka. Do takich krzyżówek dochodzi rzadko, a tygrysy są największymi kotami na świecie, większymi od rodziców.
W dach gospodarstwa pod Kruklankami na Mazurach uderzył niewielki meteoryt. Zjawisko wywołało ogromne poruszenie wśród naukowców, bo to pierwszy w Polsce od 17 lat okruch planetoidy odnaleziony natychmiast po spadku na ziemię.
Kolorowym korowodem na cześć bocianów zainaugurowano w poniedziałek w Niedzieliskach (gm. Szczurowa) nadejście wiosny. Przebrani za bociany i żabki uczniowie przeszli spod najbardziej okazałego bocianiego gniazda do Domu Ludowego, gdzie odbyły się występy artystyczne.
Astronauci Paolo Nespoli i Catherine Coleman uruchomili na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) pierwszego robota humanoidalnego o nazwie Robonaut-2 lub w skrócie R2 - poinformował o tym sam robot na swoim mikroblogu na Twitterze.
Naukowcy z Kanady wyjaśnili mechanizm odpowiedzialny za opadanie igieł z choinki. Dzięki temu będzie można dwukrotnie przedłużyć jej trwałość - informuje pismo "Trees".
Trzy młode orły przednie opuściły w ostatnich dniach swoje gniazda w Karpatach. Śnieżna, mroźna i długa zima oraz długotrwałe deszcze na wiosnę były przyczyną słabych lęgów - powiedział we wtorek Marian Stój z Komitetu Ochrony Orła.
Nie tylko ptaki i roślinożerne ssaki, ale również drapieżniki zjadają owoce i na dużą skalę pomagają rozsiewać nasiona roślin. O wynikach badania lisów i łasic, które nie gardzą jarzębiną, informuje pismo "Acta Oecologica".