Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Brzozy brodawkowate wchłaniają do swoich tkanek cząstki mikroplastiku i oczyszczają z niego ziemię - ustalili badacze z Niemiec. To istotne, bo gleba jest często dużo bardziej zanieczyszczona niż oceany.
Londyn, z powodu nieszczelności instalacji gazowych, wydziela o 1/3 więcej metanu, niż zakładano, a podobne problemy mają też inne metropolie. Metan to silnie działający gaz cieplarniany.
W ponad jednej czwartej przebadanych rzek z różnych regionów świata stwierdzono obecność farmaceutyków w potencjalnie toksycznych stężeniach - informuje czasopismo "Proceedings of the National Academy of Science". To pierwsze globalne badanie skażenia medycznego środowiska.
Mikroplastik dziesięciokrotnie zwiększa szkodliwość organicznych zanieczyszczeń.
Zamiast wielkich czynów, wszystko kręci się wokół marketingu i obietnic - wynika z raportu, do którego dotarł niemiecki tygodnik "Der Spiegel".
Na wyłowionym z morza opakowaniu jest data ważności.
Pod powierzchnią oceanów kryje się potężna masa zwykle pomijanego dotąd mikroplastiku - "Global Change Biology" . Obejmuje on głównie najmniejsze cząstki, które zdaniem naukowców mogą stwarzać największe zagrożenie dla środowiska, a także dla ludzi.
Obchodzony 2 lutego, już po raz 26 - Światowy Dzień Mokradeł, został ogłoszony oficjalnym świętem ONZ, które przyjęło odpowiednią rezolucję w tej sprawie. Na całym świecie z tej okazji odbędzie się ponad 800 wydarzeń - informuje Centrum Ochrony Mokradeł .
Na Ziemi może istnieć nawet ok. 73,3 tysięcy gatunków drzew - wynika z najnowszych badań przedstawionych w PNAS. Niemal jedną trzecią stanowią gatunki drzew rzadkie i wrażliwe na presję ze strony człowieka. Ponad 9 tys. wciąż czeka na odkrycie i naukowy opis.
Cząstki mikroplastiku są różnorodne, a stosowane metody mogą nie wykrywać wielu zanieczyszczeń tego typu. Problem zanieczyszczenia mórz mikroplastikiem jest więc prawdopodobnie większy, niż się wydawało, i potrzebne są nowe sposoby prowadzenia badań.