Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Szukana fraza:
uporządkuj wyniki:
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
WIARA.PL DODANE 24.08.2020
więcej »
WIARA.PL DODANE 13.12.2019 AKTUALIZACJA 13.12.2019
WIARA.PL DODANE 05.10.2017
WIARA.PL DODANE 31.03.2016 AKTUALIZACJA 26.02.2018
WIARA.PL DODANE 21.10.2015 AKTUALIZACJA 09.10.2018
WIARA.PL DODANE 29.08.2014 AKTUALIZACJA 10.11.2014
WIARA.PL DODANE 30.05.2013 AKTUALIZACJA 07.10.2019
WIARA.PL DODANE 06.03.2013 AKTUALIZACJA 02.03.2016
WIARA.PL DODANE 14.12.2007
WIARA.PL DODANE 12.03.2007
Dla wielu media społecznościowe są jak powietrze. Myśl, że mogłoby ich nie być, wydaje się niedorzeczna.
Naukowcy w wielu ośrodkach na świecie pracują nad udoskonaleniem naszej skóry. Po co? Nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo jest nam potrzebna. I jak bardzo jest skomplikowana.
Niekończące się źródło czystej energii. Czy to nie brzmi zbyt pięknie, żeby było prawdziwe? Może i tak, choć technicznie to wykonalne. Chińczycy uruchomili urządzenie, które ma szansę stać się źródłem takiej energii.
Od 2030 roku wszystkie satelity wysyłane na ziemską orbitę będą miały wbudowany system autodestrukcji. A co z ogromną ilością śmieci, które zdążyliśmy podczas podboju kosmosu wyprodukować? Jest na nie sposób.
Niektóre leki są wykrywane nawet w wodzie pitnej.
Czym "polski" smog różni się od tego, który w 1952 r. zabił tysiące londyńczyków?
Specjaliści z Uniwersytetu w Edynburgu twierdzą, że wiedzą, co wywołuje chorobę neuronu ruchowego i jak można cofnąć jej rozwój. Deklarują, że to może być przełom w badaniach nad nieuleczalną dotąd chorobą.
Gdy mało słońca, a wszystko powoli się suszy...
Koniec z plastikowymi talerzami, sztućcami i kubkami. Wraz z początkiem roku w życie weszła tzw. Dyrektywa Plastikowa, czyli unijny zakaz wprowadzania na rynek jednorazówek z tworzyw sztucznych. Restauracje mają czas do 3 lipca, aby opróżnić z nich swoje magazyny.
Naukowcy przywrócili władzę w odnóżach myszy z całkowicie przeciętym rdzeniem kręgowym - dzięki terapii genowej sprawili, że uszkodzone neurony zaczęły się same regenerować. Dalsze eksperymenty pokażą perspektywy wykorzystania takiego podejścia u człowieka.
Związek nieetycznych zachowań wśród naukowców z naciskiem na publikowanie i stresem w pracy sprawdzili psychologowie.
Próbnik Kret, który na pokładzie sondy InSight miał wkopać się pod powierzchnię Marsa, po wielu nieudanych podejściach został wyłączony.
Stężenie arsenu w Trującej (woj. dolnośląskie), jednym z dopływów Nysy Kłodzkiej, aż 100-krotnie przewyższa obecnie normy wody pitnej ustanowione przez WHO - ustalił zespół badaczy z Uniwersytetu Wrocławskiego. Ma to związek z obecnością na tych terenach dawnej kopalni złota.
Nowe badanie wskazuje, że z powodu klimatycznych zmian, do końca stulecia liczba ludzi narażonych na silne susze wzrośnie z 3 do 7-8 proc. Najbardziej ucierpią rejony, które już mają problem z dostępem do wody.
Motylom skrzydła maluje system genetyczny, który wydawał się tak skomplikowany, że do dziś był nieznany.
Mamy twarde dowody naukowe na to, że ssaki i ptaki mają świadomość, emocje i cierpią.
Wielu z nas zwierząt się boi albo się nimi brzydzi. Niewielu z nas wie, ile im zawdzięczamy. Wystarczy pokrótce przeanalizować to, co stoi na aptekarskich półkach lub w szafkach lekarzy. Oj, niejedna osoba mocno się zdziwi.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.