Zagrożone misie

Rząd Australii umieścił misie koala na liście gatunków zagrożonych w kilku wschodnich regionach kraju - poinformował minister ochrony środowiska Tony Burke.

Uznanie ich za gatunek zagrożony poprzedziły wieloletnie starania organizacji zajmujących się ochroną środowiska   TravOC / CC 2.0 Misie koala omal nie zostały wytrzebione w Australii przez myśliwych
Uznanie ich za gatunek zagrożony poprzedziły wieloletnie starania organizacji zajmujących się ochroną środowiska
"Koala jest symbolem Australii (...) i rejony, które zamieszkuje i gdzie może być zagrożony nie będą mogły podlegać urbanizacji" - powiedział Burke. Według dziennika "Sydney Morning Herald" koala został uznany za gatunek zagrożony w stanach Queensland i Nowa Południowa Walia oraz w pobliżu stolicy kraju, Canberry.

Minister wyjaśnił, że decyzja o ochronie misiów koala zapadła po rekomendacji Komitetu Naukowego ds. Gatunków Chronionych. Koala nie będzie podlegał ochronie w stanach Wiktoria i Południowa Australia, ponieważ - jak powiedział Burke - misie rozmnożyły się tam tak licznie, że atakują się nawzajem.

Dane na temat populacji koali różnią się i oceniają ich liczbę na od 40 tys. do kilkuset tysięcy, jednak zmiany klimatyczne, susza oraz atakująca ten gatunek bakteria chlamydia sprawiają, że misiów jest coraz mniej - wyjaśnia agencja EFE.

Misie koala omal nie zostały wytrzebione w Australii przez myśliwych. Uznanie ich za gatunek zagrożony poprzedziły wieloletnie starania organizacji zajmujących się ochroną środowiska.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.