Ekologia w Wenecji

Pierwszą ekologiczną niedzielę zorganizowano w Wenecji, na wzór inicjatyw "dzień bez samochodu".

W położonym na wodzie mieście obowiązuje zakaz ruchu wszelkich łodzi z tradycyjnymi silnikami spalinowymi po tamtejszych kanałach.

Po weneckiej lagunie pływać mogą jedynie tradycyjne łodzie z wiosłami, a więc przede wszystkim gondole, a także te z silnikami elektrycznymi i hybrydowymi.

Po raz pierwszy od dekad w Wenecji zapanowała cisza, jakiej mieszkańcy nie pamiętają. Nie słychać ryku motorówek i wszelkich łodzi pływających po kanałach, a w powietrzu nie unosi się smog.

Dzięki porozumieniu władz miejskich ze stowarzyszeniem gondolierów oferują oni za darmo przeprawę w najważniejszych punktach miasta.

Jednocześnie na stałym weneckim lądzie wprowadzono zakaz ruchu pojazdów.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.