Nowy niebezpieczny wirus

W Arabii Saudyjskiej potwierdzono dwa kolejne przypadki zarażenia się nowym, niebezpiecznym dla ludzi szczepem koronawirusa na wschodzie kraju - poinformowało we wtorek wieczorem saudyjskie ministerstwo zdrowia.

Zarażone to dwie pielęgniarki, które - według resortu zdrowia - są "odpowiednio leczone".

Kilkanaście godzin wcześniej saudyjskie władze informowały o czterech nowych przypadkach również na wschodzie kraju. U jednej z zarażonych osób infekcję udało się wyleczyć i pacjent został zwolniony ze szpitala; w przypadku pozostałych trzech osób trwa leczenie - podała Saudyjska Agencja Prasowa.

W niedzielę władze w Rijadzie podały, że od czasu zidentyfikowania wirusa w ub. r. w kraju potwierdzono około 30 przypadków zarażeń i zgon 15 osób. `

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała, że nowy szczep koronawirusa, który uśmiercił do tej pory 18 osób na Bliskim Wschodzie i w Europie, najprawdopodobniej może przenosić się z człowieka na człowieka. Arabia Saudyjska to największe skupisko zarażeń tym wirusem.

Nowy szczep koronawirusa może wywoływać kaszel, gorączkę i zapalenie płuc. Jest podobny do wirusa wywołującego SARS (zespół ostrej niewydolności oddechowej), ale w przeciwieństwie do niego m.in. szybko prowadzi do niewydolności nerek.

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama