Facebook: Wirtualna rzeczywistość od 2015 r.

Podczas konferencji dla programistów w San Francisco w USA Facebook zapowiedział w czwartek, że jeszcze w tym roku możemy spodziewać się wejścia na rynek urządzenia Oculus Rift, które na portalu Kickstarter zebrało ponad 2,4 mln dolarów na rozwój projektu.

Podczas tegorocznej konferencji f8 odpowiedzialny za rozwój technologiczny Facebooka Mike Schroepfer nie uściślił jednak, czy na rynek trafi ostateczny model gogli wirtualnej rzeczywistości. Tłumacząc zainteresowanie Facebooka projektem Schroepfer powiedział, że technologia ta może mieć zastosowanie dla portalu społecznościowego. Dodał, że w niedalekiej przyszłości zamiast publikowania zdjęć, będzie można wstawić materiał wideo, który odbiorca zobaczy od środka i dzięki temu dokładnie poczuje klimat wydarzenia.

"To jest nasz cel na najbliższe 10 lat" - powiedział Schroepfer.

Główny projektant Oculus Michael Abrash zaznaczył podczas krótkiego wykładu na temat znaczenia ludzkiej percepcji dla wirtualnej rzeczywistości, że projekt gogli Rift wymaga jeszcze dużego nakładu pracy, ponieważ nie jest jeszcze wystarczająco dobry. Jednak zwrócił uwagę, że ta technologia ma potencjał "do zmienienia świata". Abrash powiedział także, że wirtualna rzeczywistość ma szansę na sukces, ponieważ projektantom udaje się stopniowo poprawiać takie kwestie, jak: odczucia, wizualizacje, dźwięk i możliwość śledzenia otoczenia.

W marcu 2014 roku Facebook poinformował o kupnie firmy Oculus VR, która stworzyła gogle wirtualnej rzeczywistości. Wartość transakcji szacuje się na ok. 2 mld dolarów.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama