Wyszukiwanie w plikach audio? OK

Japońska firma Casio opracowała i opublikowała aplikację dla smartfonów Apple'a, która ma ułatwić wyszukiwanie słów w nagraniach audio. Program zamienia wpisane słowa na dźwięki i porównuje je z tymi znajdującymi się na zapisie audio.

Japońska wersja aplikacji "Keyword Atama-Dashi Voice Recorder" jest dostępna tylko dla urządzeń koncernu Apple i można ją pobrać ze sklepu internetowego App Store. Casio planuje wypuścić angielską wersję pod koniec kwietnia br.

Aplikacja "zapewnia nowe możliwości uczenia się i podnosi efektywność pracy" - podkreśla Casio w oświadczeniu promocyjnym. Japoński producent wierzy, że jego program przewyższa znajdujące się na rynku systemy rozpoznawania głosu, których listy wyszukiwań są mocno ograniczone.

Program może importować informacje od innych aplikacji, takich jak iTunes. Umożliwia także oznaczanie notatek lub obrazów dla wybranych słów w nagraniach audio.

Casio znane jest głównie z produkcji elektronicznych zegarków i sprzętu muzycznego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.