Międzynarodowa Stacja Kosmiczna zaopatrzona

Należący do prywatnej korporacji Orbital ATK statek towarowy Cygnus dostarczył w sobotę zaopatrzenie i aparaturę naukową sześcioosobowej załodze Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) - poinformowała agencja NASA.

Rakieta nośna z kapsułą towarową wystartowała z przylądka Canaveral w ub. wtorek.

Cygnus przywiózł na pokład ISS ponad 3600 kg żywności i zestawów do prowadzenia eksperymentów naukowych. Został przechwycony przez Amerykanina Timothy'ego Koprę za pomocą automatycznego wysięgnika.

To pierwsza z zaplanowanych trzech lotów z zaopatrzeniem dla ISS. W najbliższy czwartek wystartuje rosyjski statek towarowy Progress a 8 kwietnia kolejny prywatny pojazd należący do korporacji SpaceX.

Pojazdy należące do prywatnych korporacji są dla agencji NASA - jak zauważają eksperci - jedną alternatywą w lotach na ISS, poza rosyjskimi pojazdami Sojuz i Progress.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOSMOS, NAUKA, PAP, USA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.