Delfin w rzece hitem internetu

Delfin, pływający w rzece Arno i popisujący się skokami, stał się atrakcją Pizy. Zdziwieni są naukowcy, którzy podkreślają, że po raz pierwszy we Włoszech zdarzyło się, aby ten morski ssak zadomowił się w rzece i tak dobrze się w niej czuł.

Delfin pojawił się w rzece w mieście pod koniec grudnia zeszłego roku. Jej ujściem do morza wpłynął do centrum. W styczniu pokazywał się wiele razy wzbudzając coraz większe zainteresowanie. Mieszkańcy Pizy zaczęli przychodzić na brzeg, by podziwiać delfina, który - jak zauważono - wyraźnie reaguje na entuzjazm widzów. Bawi się i skacze w wodzie.

Eksperci ustalili, że nowy mieszkaniec Arno należy do gatunku butlonos zwyczajny, jednego z najczęściej występujących.

Delfin stał się gwiazdą internetu, gdzie umieszczane są nagrania jego popisów - zauważa lokalny dziennik "Il Tirreno" dodając, że ulubieńcowi mieszkańców brakuje imienia dla ssaka.

Gazeta w sondażu zapytała czytelników, jak go nazwać. Pojawiły się już pierwsze propozycje, by nadać mu imię Galileo, Arno, Romeo albo Snoopy.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, RÓŻNE, WŁOCHY

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.