Pizza i kebab królują

Pizza i kebab królują w polskiej gastronomii, przegrywają polskie zupy, pierogi i zapiekanki - informuje "Puls Biznesu".

Gazeta cytuje raport firmy hurtowej Makro o polskim rynku HoReCa (hotele, restauracje, catering), oparty na badaniu OBOP z marca tego roku. Wynika z niego, że Polacy najczęściej poza domem jedzą pizzę (37 proc. respondentów), kebaby (24 proc.) i hamburgery (19 proc.). Ustępują im nie tylko polskie zupy i pierogi, ale nawet tak popularne niedawno zapiekanki (13 proc.).

I chociaż część przedstawicieli branży, opierając się na fakcie spadku po raz pierwszy w 2009 r. liczby klientów i wartości obrotów sektora, nie widzi perspektyw rozwoju, niektóre segmenty tego rynku mają jednak szanse na rozwój - czytamy w gazecie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.