Google przyspieszył wyszukiwanie w internecie, oferując nowy produkt, na razie tylko w Stanach Zjednoczonych. Jest to Google Instant, pokazujący rezultaty wyszukiwania w miarę, jak internauta pisze na klawiaturze.
Google Instant stara się "odgadnąć", czego użytkownik może szukać i np. na literę "w" od razu proponuje prognozę pogody (ang. weather), ale jeśli internaucie chodziło o coś innego to w miarę pisania rezultaty się zmieniają. Oczywiście proponowana będzie prognoza pogody dla obszaru, z którego internauta prowadzi wyszukiwanie.
"Wyszukiwanie szybkie jak myśl. Kwantowy skok w wyszukiwaniu" - zachwala swe rozwiązanie firma Google. Marissa Mayer, wiceprezes Google'a ds. badań, powiedziała, przedstawiając tę nową usługę, że jest ona podobna do wspomagania kierownicy w samochodzie. Kiedy już człowiek się do takiego wspomagania przyzwyczai, bardzo trudno jest mu z tego zrezygnować. Przyznała jednak, że podczas prób niektórzy użytkownicy preferowali tradycyjny sposób wyszukiwania.
Dotychczas Google sugerował Amerykanom, podobnie jak i reszcie świata, pojęcia, których najprawdopodobniej szukali, ale rezultaty wyświetlał dopiero po naciśnięciu ikony "szukaj" lub klawisza "enter". Google Instant ma przyspieszyć każde wyszukiwanie o dwie do pięciu sekund.
Google Instant jeszcze w tym tygodniu ma zacząć działać w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemczech, Francji i Rosji. Orientacyjnych terminów dla innych krajów nie podano.
Internetowy świat zastanawia się, jaka będzie odpowiedź firmy Microsoft, której przeglądarka Bing stopniowo zyskuje na popularności, choć daleko jej jeszcze do zdetronizowania przeglądarki Google.
Mają posiadać cechy prehistorycznego, wymarłego ponad 10 tysięcy lat temu gatunku, wilka strasznego.
Pozwala przewidzieć zwiększone ryzyko śmiertelności i incydentów sercowo-naczyniowych.
Zakłócenia spowodowane przez człowieka mają znacznie szerszy wpływ, niż wcześniej sądzono.
Dokumnent wskazuje m.in na wyzwania wynikające ze skutków innowacji.
Zwłaszcza niebezpieczne są matki, które bronią swojego potomstwa.
Z ośrodka kosmicznego NASA na Florydzie wystartowała w poniedziałek rakieta SpaceX Falcon 9.
Hiszpańsko-australijski zespół opracował pionierską metodę rozkładu plastikowych śmieci.
Odkryte w Alpach i Arktyce mikroorganizmy potrafią rozkładać plastik w niskich temperaturach.
Do substancji perfluoroalkilowych (PFAS) zaliczane są tysiące syntetycznych związków chemicznych.