Japonia: Ponad 100 nowych zakażeń koronawirusem, pierwszy raz od 9 maja

Po raz pierwszy od 9 maja w Japonii zgłoszono w piątek ponad 100 nowych zakażeń koronawirusem w ciągu doby - podała agencja prasowa Kyodo. Jest to również najwyższy wynik, odkąd japońskie władze zniosły stan wyjątkowy i złagodziły restrykcje epidemiczne.

54 spośród 103 nowych infekcji wykryto w 14-milionowym Tokio, które jest najciężej dotkniętym pandemią miastem w Japonii. Od trzech dni w japońskiej stolicy zgłaszanych jest ponad 40 nowych infekcji dziennie.

Odkąd pod koniec maja rząd zniósł w całym kraju stan wyjątkowy, poszczególne prefektury łagodzą ograniczenia epidemiczne. W ubiegłym tygodniu władze Tokio wycofały zalecenia, przestrzegające mieszkańców przed odwiedzaniem klubów nocnych i lokali z muzyką na żywo - podało Kyodo.

Poza Tokio, pierwszą od miesięcy infekcję potwierdzono w prefekturze Tokushima na zachodzie Japonii. Urzędnicy nie wiedzą, jak około 20-letnia kobieta zaraziła się, ale podkreślają, że odwiedziła niedawno klub nocny w Osace.

Miejscowe władze obawiają się sprawa 20-latki może się przerodzić w nowe ognisko epidemii. Trwają badania jej bliskich kontaktów - przekazała publiczna stacja NHK.

W Japonii udało się uniknąć lawinowego wzrostu zachorowań na Covid-19, jaki obserwowano w niektórych innych państwach rozwiniętych. Pojawiają się jednak obawy o wystąpienie drugiej fali pandemii, a komentatorzy zwracają uwagę na wzrost liczby zakażeń po zniesieniu stanu wyjątkowego.

W całym kraju infekcję koronawirusem wykryto już łącznie u 18,3 tys. osób; ponad 970 osób zmarło - podała NHK.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama