Odkryto duży grobowiec Inków

Duży grobowiec Inków odkryli archeolodzy w ruinach fortecy Kuelap, w północnej części Peru - informuje serwis internetowy Andina.

Odkrycia dokonano w sektorze Pueblo Alto w południowej części fortecy Kuelap. Ta monumentalna budowla z około 1000 r. n.e., zbudowana przez przedstawicieli kultury Chachapoyas, jest położona na górskim grzbiecie nad Doliną Utcubamba w peruwiańskim departamencie Amazonas.

Odkryte miejsce pochówku ma niezwykle duże rozmiary, a grobowiec został przykryty grubą warstwą materii w sposób niespotykany w innych budowlach Kuelap - poinformował Alfredo Narvaez, kierujący pracami konserwacyjnymi prowadzonymi przez archeologów.

W pobliżu grobowca naukowcy odnaleźli ceramiczne przedmioty ofiarne z czasów Imperium Inków, prawdopodobnie przywiezione z Cuzco, stolicy państwa Inków.

Inkowie w drugiej połowie XV wieku podbili ziemie zajmowane przez Indian Chachapoyas, a ludność deportowali w różne strony swojego rozległego państwa.

Narvaez zapowiedział, że w przyszłym tygodniu archeolodzy podejmą próbę otwarcia grobowca i zbadania jego zawartości.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja