Media: Szczepionki przeciw Covid-19 mogą nie chronić przed wariantem Mu

Szczepionki przeciwko Covid-19 mogą okazać się nieskuteczne wobec nowego wariantu koronawirusa - Mu, który w USA rozprzestrzenił się już na obszarze 47 stanów - poinformował portal Business Insider.

Jak podał Business Insider, powołując się na dane epidemiologiczne i publikacje na temat Covid-19, dotychczas żadnego przypadku Mu nie wykryto jeszcze jedynie w Nebrasce, Vermoncie i Dakocie Południowej.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzegła, że Mu może posiadać zdolność przezwyciężania odporności jaką ludzie uzyskują dzięki szczepionkom i wcześniejszym infekcjom. Na początku tego tygodnia, dołączyła ten wariant do listy wirusów będących przedmiotem "zainteresowania" organizacji.

W całych Stanach Zjednoczonych zdecydowanie dominującym szczepem Covid-19 jest obecnie Delta. Mu stanowi mniej niż jeden proc. potwierdzonych przypadków zakażeń.

Dyrektor Krajowego Instytutu ds. Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID), a zarazem główny doradca medyczny prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, dr Anthony Fauci, powiedział w czwartek, że Mu nie jest obecnie "bezpośrednim zagrożeniem" dla USA.

Zapewnił jednak, że służba zdrowia w USA bardzo uważnie obserwuje rozwój wydarzeń związany z tym wariantem.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama