Hiszpania: Pierwszy przypadek zakażenia Omikronem na Balearach

Rząd Hiszpanii ogłosił w środę natychmiastową izolację osób, które miały bezpośredni kontakt z pięcioma w tym kraju osobami zainfekowanymi Omikronem. Potwierdził też, pierwszy przypadek zakażenia tym nowym wariantem koronawirusa na Balearach.

Z przekazanych w środę wieczorem informacji służb medycznych wynika, że zakażoną osobą jest kobieta, która w ostatnich dniach przebywała w RPA. Infekcję potwierdzono u niej w jednym ze szpitali na Majorce.

Według władz medycznych Balearów zakażona Omikronem odbyła podróż do miasta Palma de Mallorca z międzylądowaniem we Frankfurcie.

Tymczasem w środę hiszpański resort zdrowia nakazał natychmiastową izolację osób, które miały bezpośredni kontakt z zainfekowanymi Omikronem, a także z podejrzanymi o takie zakażenie oczekującymi na wynik badania.

Poza infekcją potwierdzoną u mieszkanki Majorki na terenie Hiszpanii zanotowano już cztery inne przypadki zakażenia nowym wariantem koronawirusa - dwa w aglomeracji Madrytu oraz dwa w Katalonii.

W środę wieczorem ministerstwo zdrowia Hiszpanii podało, że liczba przypadających na 100 tys. obywateli zakażeń koronawirusem wynosi już 217, czyli sięga poziomu nienotowanego od sierpnia 2021 r. Podczas ostatniej doby potwierdzono ponad 10,5 tys. zachorowań na Covid-19 oraz 28 zgonów.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama