Wulkan blokuje niebo

Wszystkie loty zostały anulowane we wtorek na dwóch lotniskach w stolicy Argentyny, Buenos Aires, z powodu nadciągającej tam chmury pyłu z chilijskiego wulkanu Puyehue - poinformowała Aeropuertos Argentinos 2000, firma zarządzająca tymi portami.

"W sumie we wtorek anulowano 30 lotów na lotnisku Aeroparque, obsługującym ruch krajowy i z sąsiednimi państwami, oraz 32 loty na międzynarodowym lotnisku Ezeiza z powodu chmury pyłu" wulkanicznego - oświadczyła Aeropuertos Argentinos 2000.

Położony na południu Chile wulkan Puyehue wybuchł w sobotę po 50 latach uśpienia, powodując ewakuację 3500 osób i spychanie chmur pyłu wulkanicznego w stronę sąsiedniej Argentyny. Erupcję wulkanu poprzedziły słabe wstrząsy sejsmiczne.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.