Hakerzy wspólnie przeciw rządom

Dwie znane z niedawnych cyberataków grupy hakerów LulzSec i Anonymous połączą siły, by atakować rządy, banki i ważne instytucje. Ich akcja ma kod: Operacja Anty-Bezpieczeństwo - pisze poniedziałkowy "Los Angeles Times" na swych stronach internetowych.

Hakerzy z obydwu grup nazywają swoją akcję walką z korupcją oraz cenzurowaniem internetu.

LulzSec zasłynął ostatnio z ataków na systemy informatyczne Senatu USA, CIA, FBI, firmy Sony i brytyjskich specjalnych oddziałów policji do walki z przestępczością zorganizowaną.

Grupa Anonymous, która postanowiła dołączyć do LulzSec atakowała już rządy i duże korporacje, jak Visa i MasterCard.

W ramach wspólnej akcji internetowego sabotażu Anonymous i LulzSec mają zamiar doprowadzać do przecieków poufnych rządowych informacji - pisze "L.A.Times" na podstawie komunikatów grup zamieszczanych na serwisie Twitter.

Hakerzy, którzy uważają się za politycznych demaskatorów doczekali się jednak ataku kontr-hakerów. W sobotę pojawił się w sieci portal internetowy pod nazwą "LulzSec Exposed", który ujawnia informacje na temat członków grup hakerskich. Według "L.A.Times" blogi na tym portalu prowadzą anonimowo obrońcy ofiar internetowej partyzantki, którzy używają wspólnie pseudonimu Web Ninjas.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.