Franciszkanin o. Paolo Benanti, profesor etyki i bioetyki na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim, przewodniczący Komisji Informacji AI i członek Komitetu AI Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz Francesco Masci, dyrektor technologiczny Dykasterii ds. Komunikacji Stolicy Apostolskiej wśród nagrodzonych podczas 46. edycji Krajowej Nagrody Garitta 2024.
Sztuczna inteligencja w służbie prawa, ale także nieuczciwości - ten temat został omówiony podczas wczorajszej gali, która odbył się w miejscowości Santa Tecla we Włoszech.
Antonello Musmeci – dyrektor artystyczny nagrody, wskazał, że podczas tegorocznej edycji został podjęty m. in. temat dotyczący tego, jak mafia i międzynarodowe grupy przestępcze wykorzystują sztuczną inteligencję. Mówiono także o tym, jak – z drugiej strony – sędziowie i śledczy mogą wzbogacić swoje dochodzenia w sprawie globalnych mafii dzięki sztucznej inteligencji.
Wskazano także, że podczas tegorocznej edycji zgromadzono najlepszych w temacie, który jest wciąż mało znany. Prelegenci dokonali syntezy myśli, zarówno pod kątem etycznym, a także od strony technologicznej.
Uszkodzenia genetyczne spowodowane używaniem konopi mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Ten widok zapiera dech w piersiach, choć jestem przecież przyzwyczajony do oglądania takich rzeczy.
Meteoryty zazwyczaj znajdowane są na pustyniach albo terenach polarnych.