Organizacja ekologiczna Greenpeace skrytykowała w poniedziałek Polskę za brak poparcia dla projektu deklaracji, jaką ministrowie środowiska "27" mają przyjąć w czwartek na temat ograniczenia unijnych emisji CO2 o 30 proc. do 2020 r. zamiast uzgodnionych już 20 proc.
Co najmniej 700 tysięcy złotych wydadzą do końca roku na sprzątanie lasu leśnicy z 33 nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. W sobotę w sprzątaniu lasu pod Olsztynem będą pomagać quadowcy ze Stowarzyszenia Squad Olsztyn.
Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską i bezpłatne wypożyczalnie rowerów mają zachęcić kierowców, aby choć na jeden dzień zrezygnowali z jazdy samochodem. W środę obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu.
O wyrębie, ekologii i poczuciu misji mówi Marian Pigan.
Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew zaproponował we wtorek podczas forum gospodarczego, w którym uczestniczył również prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, by skierować bieg syberyjskich rzek na południe i w ten sposób walczyć z suszą.
Zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych oraz kosztów wytwarzania energii - to główne założenia rozpoczętego w czwartek projektu "Wrocław dla klimatu". Stolica Dolnego Śląska jest pierwszym miastem w Polsce, które realizuje tego typu program.
Formę ekologicznej pielgrzymki obejmującej trzy kraje środkowej Europy przybrała tym razem konferencja delegatów episkopatów naszego kontynentu ds. ochrony środowiska.
1 września Cerkwie tradycji bizantyjskiej rozpoczynają rok kościelny. Przed 20 laty (w 1989) patriarcha Konstantynopola Dymitr I wybrał tę datę jako Dzień Ochrony Środowiska.
Biskupi europejscy, odpowiedzialni w episkopatach swoich krajów za problematykę ekologiczną udadzą się w tym tygodniu w „ekologiczną” pielgrzymkę. Jej trasa prowadzić będzie z Węgier przez Słowację do Mariazell w Austrii.
Kościół włącza się w inicjatywy mające ograniczyć marnotrawienie naturalnych zasobów.