Pakt klimatyczny

Burmistrzowie ze 120 krajów świata podpisali w niedzielę w stolicy Meksyku 10-punktowy plan wspólnego przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

Plan przewiduje m.in. ograniczenie w największych miastach naszego globu emisji gazów cieplarnianych. Dokument ten zostanie przedłożony uczestnikom światowego szczytu klimatycznego, który rozpocznie się już 29 listopada w meksykańskim Cancun. "Bez wkładu miast szczyt w Cancun zakończy się porażką" - napisali burmistrzowie w komunikacie końcowym.

"Szczyt klimatyczny w Kopenhadze był klęską. Nie zabraliśmy się więc tutaj tylko po to, by się zebrać, lecz po to, by zmierzyć się z problemem jakim jest ocieplanie się klimatu" - powiedział burmistrz Stambułu Kadir Topbas.

Burmistrz Los Angeles skrytykował natomiast rządy większości państw. "Próbują tylko odsunąć od siebie odpowiedzialność" - stwierdził Antonio Villaraigosa.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KLIMAT, MEKSYK, POGODA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.