Stoimy u progu nowej technologicznej rewolucji. Zaczynają powstawać programy, które potrafią rozmawiać nie tylko między sobą, ale także z ludźmi.
Code for the Kingdom, pierwszy w Polsce ekumeniczny maraton technologiczny odbędzie się w dniach 20-22 maja 2016 r. na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.
Cybernetyka. Ian Burkhart to być może pierwszy człowiek, którego mózg komunikuje się z nogami i rękami nie za pośrednictwem nerwów dochodzących do rdzenia kręgowego, tylko za pomocą zewnętrznych przewodów.
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Sosnowcu (MPGO) chce zlecić badania zapachu na swoim terenie. Zostanie wykonane wspólnie z naukowcami z Politechniki Gdańskiej, za pomocą opracowanego przez nich urządzenia określanego mianem e-nosa.
Bielizna nie tylko monitorująca na bieżąco stan naszego zdrowia, ale nawet ratująca życie, to nie fantazja. Takie rzeczy już istnieją.
Samoloty bez pilotów, elektromagnetyczne działa na okrętach czy broń laserowa to gadżety, bez których nie może się obejść żaden szanujący się film science fiction. Tyle tylko, że te urządzenia już jakiś czas temu stały się rzeczywistością.
Badacze wykorzystują duże zbiory danych wizualnych oraz wiedzę architektoniczną, co w połączeniu z relacjami świadków, ujawnia nowe informacje na temat ofiar wśród cywilów i nadużyć wojsk podczas prowadzenia działań wojennych w miastach.
Cyfrowy świat coraz bardziej wkracza w najróżniejsze aspekty życia, lecz wbrew pozorom wpływ ten nie zawsze musi być dla człowieka zgubny. Naukowcy z Politechniki Śląskiej prowadzą badania nad wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości do diagnostyki, terapii i rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych fizycznie i psychicznie. O tym, jak pomocna może być zabawa w świecie wirtualnej rzeczywistości, opowiadają Andrzej Bieniek i Piotr Wodarski z Wydziału Inżynierii Biomedycznej.
Naukowcy z Politechniki Śląskiej prowadzą badania nad wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości do diagnostyki, terapii i rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych fizycznie i psychicznie.
Polscy eksperci z zespołu CERT Polska we współpracy m.in. z FBI i Interpolem doprowadzili do unieszkodliwienia botnetu Dorkbot - złośliwego oprogramowania, które tylko w tym roku zainfekowało na całym świecie co najmniej milion urządzeń z systemem Windows.