Znaczenie ma też konsumpcja alkoholu, ogólna jakość snu i poziom uważności.
To zmieni nasze postrzeganie tego, jak organizm jest chroniony przed infekcjami.
Pandemia COVID-19, mimo że oficjalnie nie stanowi już globalnego zagrożenia, wciąż nie została formalnie odwołana przez WHO. Choć liczba zakażeń znacząco spadła, SARS-CoV-2 pozostanie z nami na zawsze, a jego zdrowotne konsekwencje nadal odczuwamy - powiedział PAP wirusolog prof. Tomasz Dzieciątkowski.
Są równie skuteczne jak leki
Recepta? Wchłaniać mniej, wydalać więcej.
Istnieje ryzyko, że chatboty mogą udzielać nieodpowiednich lub wręcz szkodliwych porad.
Ponad 500 dzieci jest wśród 2700 przypadków cholery, które zgłoszono w Sudanie w stanie Biały Nil tylko pomiędzy 1 stycznia a 24 lutego 2025 r.
Nieznana choroba zabiła ponad 50 osób w północno-zachodnim Kongo, poinformowała w poniedziałek Światowa Organizacja Zdrowia, w oparciu o relacje miejscowych lekarzy.
Mitem jest, że depresja zawsze nawraca i że nie da się jej wyleczyć - powiedział PAP konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii prof. Piotr Gałecki. Depresja może nawracać u osób, u których występują czynniki ryzyka, takie jak zaburzenia osobowości czy choroby o podłożu zapalnym - zaznaczył.
Polscy badacze wyjaśnili, dlaczego komórki światłoczułe w oku zmieniają na chwilę swój rozmiar, kiedy błyska na nie światło. Teraz maleńkie, szybkie pulsowanie komórek siatkówki można na żywo zobaczyć dzięki polskiej metodzie obrazowania oka.