Powodem zgonu była złośliwa anemia
Franciszek przyjął na specjalnej audiencji naukowców uczestniczących w międzynarodowym kongresie zorganizowanym przez Watykańskie Obserwatorium Astronomiczne. Poświęcone ono było spuściźnie naukowej belgijskiego księdza Georgesa Lemaître’a, który opracował teorię „Wielkiego Wybuchu”.
To współtwórca bomby termojądrowej. Miał swój udział w wysłaniu ludzi na Księżyc, był także doradcą naukowym prezydenta Kennedy'ego.
Dokładnie 125 lat temu 18 lipca 1898 r. Maria Skłodowska-Curie wraz mężem Piotrem Curie ogłosili odkrycie nowego promieniotwórczego pierwiastka - polonu. Małżonkowie nazwali go na cześć Polski (po łacinie - Polonia), kraju pochodzenia Marii.
Z całą pewnością nie był kobietą. Nie był też księdzem ani zawodowym astronomem. Był człowiekiem od wszystkiego, co ważne. Choć astronomia miała swoje miejsce w sercu Kopernika, wśród wielu jego zajęć zajmowała jedno z ostatnich.
Tony Fitzjohn, znany ze swojej pracy z lwami u boku George'a Adamsona w rezerwacie Kora w Kenii, a sam twórca rezerwatu Mkomazi Rhino odgrywającego kluczową rolę w rozwoju populacji czarnego nosorożca, zmarł 24 maja w Kalifornii.
W mrocznym okresie wojny dr Winowski musiał się imać różnych prac zarobkowych. "Po wkroczeniu Niemców do Lwowa pracowałem jako pomocnik magazyniera w prywatnej firmie kosmetycznej", napisał w uczelnianym kwestionariuszu osobowym.
W ostatnich tygodniach Roku Stanisława Lema, kilkanaście dni po 100. rocznicy jego urodzin, warto na tego pisarza spojrzeć jak na kogoś, kto niezwykle trafnie przewidział wiele trendów, z którymi teraz się mierzymy.
Prekursor genetyki był opatem zakonu augustianów w Brnie.
Nie żyje nestor polskiej archeologii prof. Jerzy Gąssowski - poinformował we wtorek Wydział Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Naukowiec zajmował się badaniem dziejów wczesnego średniowiecza. Był też popularyzatorem nauki. W sierpniu skończyłby 95 lat.