Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Naukowcom udało się stworzyć pierwszą żywą komórkę kontrolowaną przez sztuczny genom. Mają oni nadzieję, że pozwoli to lepiej zrozumieć podstawowe mechanizmy sterujące ważnymi procesami życiowymi.
Naukowcy sfilmowali szympansy kręcące głowami w sytuacjach, w których starały się czemuś zapobiec albo powstrzymać członków stada przed niepożądanym działaniem. Takie zachowanie może być biologicznym zwiastunem naszego własnego gestu kręcenia głową - informuje BBC.
Od ponad pół wieku wiadomo, że szympansy potrafią posługiwać się narzędziami. Naukowcy przez ten czas udokumentowali wiele przypadków tworzenia i wykorzystywania narzędzi przez tych bliskich krewniaków człowieka.
Do ustalenia tożsamości człowieka wystarczy śladowa ilość jego DNA. A prawdopodobieństwo pomyłki graniczy z zerem.
Słonie potrafią ostrzegać innych członków stada przed atakiem pszczół. Słysząc alarm, określone dźwięki, inne słonie pierzchają w popłochu. O badaniach naukowców pracujących w Kenii informuje serwis "New Scientist".
Pomarańczowy wąż, nagi ślimak, latająca żaba - to tylko niektóre ze 123 gatunków odkrytych ostatnio na Borneo - informuje serwis Sky News.
Brytyjska ekspedycja naukowa odkryła najgłębiej położone podmorskie szczeliny wulkaniczne znajdujące się w Rowie Kajmańskim na Morzu Karaibskim - informuje serwis "Science Daily". Szczeliny znajdują się na głębokości 5 tys. metrów.
Ludzki mózg jest podobno najbardziej skomplikowaną strukturą we wszechświecie. I jedną z najmniej poznanych. Niedawno zakończył się Światowy Tydzień Mózgu.
Ryby z głębin oceanów nie są tak zatwardziałymi mięsożercami, jak sądzono. Gdy mają okazję, jedzą także rośliny. Lepsze poznanie ich zwyczajów pokarmowych pozwala zrewidować wiedzę na temat sieci pokarmowej w morzach i oceanach - informuje BBC.