Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Być może wkrótce ludzie będą żyli nawet dłużej niż 115 lat, ale zbliżamy się do granic możliwości ludzkiego organizmu - powiedział w rozmowie z PAP prof. Aaron Ciechanover, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii w 2004 r.
Pod wpływem ciśnienia jednokomórkowe organizmy zwane archeonami mogą tworzyć wielokomórkowe struktury przypominające tkanki. To wskazuje na ważną rolę czynników fizycznych w ewolucji - informuje serwis "bioRxiv".
Żywiły się oczywiście także zwierzętami.
Plastikowe śmieci odbijają dźwięk podobnie, jak niektóre organizmy, na które polują głęboko nurkujące walenie. Z tego powodu walenie połykają duże ilości odpadów z tworzyw sztucznych.
W razie agresywnej konfrontacji z innym samcem, samce myszy podbiegają do samic, stosując taktykę "przynęty i podmiany", aby odwrócić uwagę rywala i uniknąć konfliktu - informuje pismo "PLOS Biology".
Łazik Curiosity dostarczył nowych wskazówek na temat dawnych zmian klimatycznych na Marsie - podała NASA. Wyniki sugerują, że nawet przy dawnej obecności wody, na powierzchni planety życie mogło mieć trudne warunki do rozwoju.
Dotąd niewiele było wiadomo o "łazienkowych" wirusach.
Polscy naukowcy przebadali mechanizmy adaptacyjne bakterii z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
Kolonie mrówek zaczęły uprawiać grzyby 66 milionów lat temu, gdy w powierzchnię Ziemi uderzyła asteroida - uważają naukowcy. Te owady są więc rolnikami znacznie dłużej niż istnieje gatunek ludzki.
Zdobyta wiedza ma znacznie ułatwić diagnostykę.