Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Polski naukowiec zidentyfikował tożsamość pacjenta, którego mózg w XIX w. pomógł w dokonaniu kroku milowego w badaniach neurologicznych.
Skamieniałość groźnego drapieżnika sprzed 160 mln lat przeleżała zapomniana ponad wiek w magazynach muzealnych w Szkocji, zanim została zidentyfikowana przez naukowców.
W plebiscycie na największe naukowe gafy wygrali w tym roku muzyk Simon Cowell, aktorka kultowego serialu "Mad Men" January Jones oraz angielska aktorka i modelka Patsy Palmer, znana z telewizyjnej opery mydlanej "EastEnders".
W najbliższy wtorek Austriak Felix Baumgartner zamierza pobić ustanowiony 52 lata temu światowy rekord wysokości skoku spadochronowego, przekraczając też jako pierwszy prędkość dźwięku podczas swobodnego spadania.
Pierwsze rowery ważyły 40 kilogramów, nie miały pedałów, ani nawet ruchomej kierownicy. Zanim zyskały masową popularność, nazywano je "kościotłukami" i oskarżano m.in. o prowadzenie do rozwiązłości i upadku instytucji małżeństwa - wyjaśnia dr Olga Kwiatkowska.
Delfiny butlonose trzymane w jednym z akwariów we Francji powtarzały nocami dźwięki wydawane przez wieloryby - informuje serwis Discovery News.
Prawdziwa zima jeszcze nie nadeszła, a bobry robią coraz większe zapasy. Pracownicy Wigierskiego Parku Narodowego zastanawiają się, czy to możliwe, że zwierzęta zatracają swój instynkt pogodowy.
Strażnicy w pewnym holenderskim zoo wykorzystują muzykę popularną, by uspokoić pięć żyraf, które boją się huku fajerwerków w noc sylwestrową. Poinformowali o tym w piątek przedstawiciele ogrodu zoologicznego w mieście Amersfoort w środkowej Holandii.
W kościele św. Jana w Walencji zastosowano nowatorską technikę czyszczenia malowideł.
Pierwsi kosmiczni turyści w rejsach komercyjnych polecą w 2013 roku, jeśli testy bezpieczeństwa zakończą się pomyślnie - twierdzą badacze i inżynierowie pracujący dla firmy Virgin Galactic - poinformowała BBC.