Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Żubr zmienił swój status w Czerwonej księdze gatunków zagrożonych International Union for Conservation of Nature (IUCN). Nie jest już klasyfikowany jako gatunek narażony na wyginięcie, tylko jako gatunek bliski zagrożeniu.
Naukowcy z Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży będą ustalać przyczynę śmierci wilka znalezionego na początku grudnia w miejscowości Półkoty koło Sejn (Podlaskie).
Najbardziej popularne są instalacje fotowoltaiczne, ale przyszłością jest też energia wiatrowa.
OK, ale których gatunków inwazyjnych należałoby się pozbyć w pierwszej kolejności?
Na Politechnice Opolskiej opracowano system kominowy umożliwiający odzysk ciepła i chroniący przed zaczadzeniem.
Duże budowle tego typu w Europie rozbierane są w nielicznych przypadkach.
Brytyjski rząd ogłosił we wtorek wieczorem 10-punktowy plan "zielonej rewolucji przemysłowej", której celem jest osiągnięcie do 2050 r. zerowej emisji netto gazów cieplarnianych. Plan zakłada m.in. zakaz sprzedaży nowych samochodów z silnikami spalinowymi od 2030 r.
Zakończone ostrymi prętami ogrodzenia są śmiertelnym zagrożeniem dla ludzi i zwierząt - alarmują naukowcy i namawiają, by budując nawet przydomowe płoty minimalizować to zagrożenie. Na problem zwracają uwagę w kampanii pod nazwą #bezkolców.
Jezioro Urmia w Iranie było jednym z największych słonych jezior na świecie, jednak zmiany klimatyczne i niewłaściwa gospodarka wodna sprawiły, że wyschło niemal całkowicie.
Nawet niewielka ilość etynyloestradiolu - syntetycznego estrogenu używanego w większości doustnych środków antykoncepcyjnych - który trafia na koniec do wody, ma negatywny wpływ na organizmy wodne, a narażone na jego działanie ryby mają mniej potomstwa, wynika z badań.