Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Leczenie depresji zwiększa produktywność w pracy - dowodzą najnowsze badania kanadyjskie, o których informuje pismo "Canadian Journal of Psychiatry".
Niski poziom witaminy D w organizmie ma związek z wyższym ryzykiem depresji - wynika z szeroko zakrojonych badań na ten temat, które publikuje pismo "Mayo Clinic Proceedings".
"Czas przyswajania pokarmu ma wpływ na naszą wagę. Szybkie spożywanie posiłków sprzyja nadmiernemu tyciu" - twierdzi portugalska uczona prof. Julia Galhardo.
Początki kiły w Europie wiążą się z wyprawami Kolumba - informują naukowcy na łamach serwisu ScienceDaily.
Uczniowie, którzy dłużej pobierają naukę w szkole, mają wyższy iloraz inteligencji - wykazały badania norweskich badaczy opublikowane na łamach "Proceedings of the National Academy of Science".
Można poprawić skuteczność szczepionki przeciw grypie podając ją o określonych porach dnia każdej z płci. Panowie skorzystają najwięcej, gdy zaszczepimy ich rano, panie powinny się szczepić po południu - oceniają naukowcy brytyjscy z Uniwersytetu w Birmingham.
Nadużywanie leków, czy jazda samochodem?
Przed 50 lat wynaleziono ibuprofen, jeden z najczęściej stosowanych obecnie tzw. niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jego głównym odkrywcą jest dr Stewart Adams, brytyjski farmakolog firmy Boots.
Do gwałtownego wzrostu zachorowań na odrę może dojść w Europie w 2012 r., jeśli jak najszybciej nie zostaną uzupełnione szczepienia chroniące przed tym groźnym zakażeniem - ostrzega Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).
Pewne białka w komórkach ziemniaka są identyczne z białkami obecnymi w neuronach mózgu ssaków, w tym człowieka - wykazali polscy naukowcy. Ich zdaniem, w przyszłości odkrycie to może pomóc w opracowaniu leków łagodzących skutki zawału serca i udaru mózgu.