USA: Rok ekstremalnej pogody

Stany Zjednoczone nawiedziło już w tym roku dwanaście klęsk żywiołowych związanych z pogodą - trąb powietrznych, powodzi, śnieżyc, suszy, upałów i pożarów - powodujących straty wysokości co najmniej 1 miliarda dolarów każda. Jest to kolejny rekord.

Associated Press informuje o tym w czwartek, powołując się na Narodową Administrację Oceaniczną i Atmosferyczną (NOAA). Takich klęsk żywiołowych, powodujących straty wysokości 1 miliarda dolarów i większe, było w tym roku w USA więcej niż w całych latach 80, nawet po uwzględnieniu inflacji - podkreśla AP.

Poprzedni rekord "miliardowych klęsk żywiołowych" odnotowano w 2008 roku - było ich wtedy dziewięć.

Według Narodowej Służby Meteorologicznej, ekstremalne zjawiska pogodowe spowodowały w tym roku w USA śmierć ponad 1 tys. ludzi.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KLĘSKA, USA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • chordad
  14.12.2011 13:08
  no cóż... chociażby David Wilkerson przepowiedział, że będzie jeszcze gorzej...
 • ekoplaneta
  14.12.2011 17:48
  Niech teraz kto powie, że nie ma ocieplania się klimatu :-( Jeśli nie ma, to skąd biorą się takie rekordowe anomalie?
  Szkoda tylko, że Amerykanie na konferencji klimatycznej w Durbanie nie popisali się, jeśli chodzi o wdrażanie ograniczeń emisji CO2 .....
  Jak się można było domyślać, dalsze ograniczenie emisji CO2 odwleczono w czasie. A statystyki jak ta powyższa pokazują, czy jest sens dalej zwlekać z działaniami. Czy po nas choćby potop?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.