Messi, wino i naukowcy

Słynny piłkarz Barcelony Lionel Messi będzie miał... wino swego imienia. Producentem jest firma z Rosario. Fenomenem Argentyńczyka zajęli się też niemieccy naukowcy z Uniwersytetu w Kassel.

Producent alkoholu Bodegas Valentin Bianchi zapowiedział, że trunek o nazwie "Leo" pojawi się w sprzedaży w kwietniu. Argentyńczycy zapewniają, że część dochodów z jego sprzedaży zostanie przekazana na cele dobroczynne. Firma współpracuje z fundacją Messiego, trzykrotnie wybieranym najlepszym piłkarzem na świecie, i wspomoże m.in. edukację dzieci i młodzieży.

Ponadprzeciętnym talentem 24-letniego Messiego, nazywanym zawodnikiem z "szóstym zmysłem", zainteresowali się też naukowcy z Kassel.

"Messi widzi na boisku więcej niż pozostali piłkarze. Niesamowita jest jego inteligencja boiskowa, wie co za chwilę się wydarzy. Genialnie podejmuje decyzje, co sprawia, że szybko rozwiązuje problemy w najlepszy z możliwych sposobów" - powiedział profesor Norbert Hagemann.

Gracz z Rosario, który od początku kariery związany jest z Barceloną, nie tylko znakomicie drybluje, podaje, ale i strzela mnóstwo bramek. W obecnym sezonie hiszpańskiej ekstraklasy zdobył ich 23. Wyprzedza go tylko Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Realu Madryt.

deepfreeze11 Messi VS Maradona

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama