Arche(o)typy w Starym Browarze

Odkryj znaczenie i wpływ dziedzictwa archeologicznego oraz kulturowego na naszą codzienność.

W Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar w Poznaniu oglądać można wystawę pod tytułem „Arche(o)typy”. Jej organizatorem jest Narodowy Instytut Dziedzictwa przy współpracy z Muzeum Archeologicznym w Poznaniu.

Autorzy wystawy poprzez zestawienie przedmiotów pochodzących z wykopalisk archeologicznych wraz ze współczesną biżuterią i przedmiotami codziennego użytku, zwracają uwagę odbiorców w jak dużym zakresie współcześni twórcy i projektanci czerpią inspirację oraz pomysły z naszego dorobku kulturowego. Wystawa jest źródłem inspiracji, ale także informacji. Zaprezentowane zdjęcia przenoszą widza w czasy najdawniejsze, odkrywając jednocześnie znaczenie i wpływ dziedzictwa archeologicznego oraz kulturowego na naszą codzienność.

Poznańska ekspozycja prezentuje także jeden z największych w Europie konserwatorskich programów ratowniczych badań archeologicznych. W miejscach budowy dróg krajowych i autostrad od 1996 r., prowadzone są prace archeologiczne, których celem jest ochrona obiektów narażonych na zniszczenie w trakcie prac budowlanych. W ramach programu ratowniczych badań archeologicznych na trasach budowy dróg w Polsce przebadano 2500 stanowisk archeologicznych, 2250 osad oraz 200 cmentarzy. Dzięki pracom archeologicznym możliwe jest także odkrywanie przeszłości, stanowiącej podstawę naszej tożsamości.

Wystawę Arche(o)typy można ogladać do końca lutego w Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar w Poznaniu przy ul. Półwiejskiej 32. Dzięki współpracy ze Starym Browarem możliwe jest zaprezentowanie wystawy poznańskiej publiczności.

Narodowy Instytut Dziedzictwa, Muzeum Archeologiczne w Poznaniu oraz Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar w Poznaniu zapraszają na wystawę „Arche(o)typy”.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Dodatkowe informacje na temat ratowniczych badań archeologicznych oraz opracowania z badań dostępne są na stronie Narodowego Instytutu Dziedzictwa www.zabytek.pl

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama