Sekwencja DNA pomocna w sporządzeniu portretu zmarłej kobiety

Nowatorska metoda rekonstrukcji wyglądu na podstawie sekwencji DNA pozwoliła na sporządzenie portretu kobiety, której zwłoki zostały odnalezione w kwietniu tego roku w Czajowicach w Małopolsce - podała w czwartek policja.

Kobieta miała 50-60 lat, około 150 - 160 cm wzrostu, ważyła 50-57 kg, miała ciemne włosy, ciemne oczy, owalną, szczupłą twarz i długi nos z garbkiem. Ciało kobiety znaleziono w miejscowości Czajowice, w leśnym młodniku, pięć metrów od drogi w naturalnym zagłębieniu terenu. Zwłoki zostały prawdopodobnie wygrzebane spod ziemi przez zwierzęta.

"Według specjalistów ciało kobiety mogło leżeć w ziemi ponad dwa lata. Z uwagi na daleko posunięty rozkład próba odtworzenia wyglądu zmarłej tradycyjnymi metodami była bardzo utrudniona. Dlatego Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie użył nowatorskiej metody rekonstrukcji wyglądu osoby z kodu DNA. Informacje zawarte w części DNA pozwalają określić płeć, kolor włosów, kolor oczu, a także rasę, w tym kolor cery" - powiedziała PAP Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Portret zmarłej można zobaczyć na stronie internetowej małopolskiej policji. Wszystkie osoby, które rozpoznają kobietę, proszone są o kontakt na nr tel. 12 61 54 442.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama