Microsoft na Androidach

Microsoft poinformował o podpisaniu umowy z 11 podmiotami oferującymi sprzęt elektroniczny z mobilnym systemem operacyjnym Android. Na mocy porozumienia ich urządzenia będą mieć fabrycznie zainstalowane programy pakietu Office i komunikator internetowy Skype.

Amerykański koncern poinformował, że w tej sprawie porozumiał się z firmami: Samsung, Dell, TrekStor, JP Sa Couto, Datamatic, DEXP, Hipstreet, QMobile, Tecno, Casper i Pegatron. Na urządzeniach produkowanych i sprzedawanych przez te firmy będą zainstalowane takie programy jak: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, OneDirve i Skype.

"Dla producentów ta umowa pomoże zwiększyć wartość urządzeń z Androidem i wzbogaci doznania użytkowników posługujących się tym sprzętem" - napisała w oświadczeniu wiceprezes Microsoftu ds. rozwoju biznesu Peggy Johnson.

Media zwracają uwagę, że Microsoft i twórca Androida, firma Google, konkurują na rynku mobilnych systemów operacyjnych. Microsoft oferuje swoją własną platformę Windows Phone, a Google wypuścił na rynek szereg aplikacji spełniających funkcję programów z grupy Office. Mimo to w przeszłości dochodziło już do współpracy tych koncernów informatycznych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.