Microsoft poinformował o podpisaniu umowy z 11 podmiotami oferującymi sprzęt elektroniczny z mobilnym systemem operacyjnym Android. Na mocy porozumienia ich urządzenia będą mieć fabrycznie zainstalowane programy pakietu Office i komunikator internetowy Skype.
Amerykański koncern poinformował, że w tej sprawie porozumiał się z firmami: Samsung, Dell, TrekStor, JP Sa Couto, Datamatic, DEXP, Hipstreet, QMobile, Tecno, Casper i Pegatron. Na urządzeniach produkowanych i sprzedawanych przez te firmy będą zainstalowane takie programy jak: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, OneDirve i Skype.
"Dla producentów ta umowa pomoże zwiększyć wartość urządzeń z Androidem i wzbogaci doznania użytkowników posługujących się tym sprzętem" - napisała w oświadczeniu wiceprezes Microsoftu ds. rozwoju biznesu Peggy Johnson.
Media zwracają uwagę, że Microsoft i twórca Androida, firma Google, konkurują na rynku mobilnych systemów operacyjnych. Microsoft oferuje swoją własną platformę Windows Phone, a Google wypuścił na rynek szereg aplikacji spełniających funkcję programów z grupy Office. Mimo to w przeszłości dochodziło już do współpracy tych koncernów informatycznych.
Mają posiadać cechy prehistorycznego, wymarłego ponad 10 tysięcy lat temu gatunku, wilka strasznego.
Pozwala przewidzieć zwiększone ryzyko śmiertelności i incydentów sercowo-naczyniowych.
Zakłócenia spowodowane przez człowieka mają znacznie szerszy wpływ, niż wcześniej sądzono.
Dokumnent wskazuje m.in na wyzwania wynikające ze skutków innowacji.
Hiszpańsko-australijski zespół opracował pionierską metodę rozkładu plastikowych śmieci.
Odkryte w Alpach i Arktyce mikroorganizmy potrafią rozkładać plastik w niskich temperaturach.
Do substancji perfluoroalkilowych (PFAS) zaliczane są tysiące syntetycznych związków chemicznych.