Niewidoczne ogniwo słoneczne

Sunpartner Technologies opracowało ogniwo słoneczne, które może być instalowane jako niewidzialna warstwa w dowolnym typie ekranów urządzeń mobilnych.

WysipsR Crystal to ogniwo słoneczne wytwarzane w formie cienkiej folii (o grubości mniej niż 0,5 mm), charakteryzującej się przepuszczalnością świetlną rzędu 90 proc. Może być ono integrowane w procesie produkcji w dowolnym typie ekranu, jako jego dodatkowa warstwa. Obecna wersja ogniwa umożliwia działanie urządzenia po wyczerpaniu baterii głównej nawet przez 10 min. Technologia może być szczególnie przydatna w kryzysowych lub nagłych wypadkach - wykonanie rozmowy telefonicznej, uruchomienie GPS etc.

Za tę innowację firma otrzymała nagrodę "Best Technical Development within Energy Harvesting and Storage" targów IDTechEx Europe 2015."Nagroda targów IDTechEx Europe pomoże w promowaniu naszych produktów i w rozwoju naszego przedsiębiorstwa we Francji i na świecie, bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia" - mówił po otrzymaniu nagrody Gregory Winter, dyrektor sprzedaży i rozwoju w Sunpartner Technologies. "Obserwujemy obecnie prawdziwą eksplozję pól zastosowania urządzeń mobilnych i podłączonych do sieci, ze zjawiskiem tym wiążą się jednak nowe wyzwania, wśród których najpoważniejszym jest zapewnienie wydajności energetycznej oraz uczynienie samego procesu jej produkcji jak najbardziej przyjaznym dla środowiska. Opracowane przez nas technologie WysipsR, bazując na innowacyjnych, przepuszczalnych ogniwach świetlnych, wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom" - dodaje Winter.

Firma opracowała także WysipsR Graphics - ogniwo słoneczne w formie niewidocznej folii, którą można wbudować jako jedną z warstw obudowy czy wykończenia urządzenia elektrycznego oraz WysipsR Cameleon do stosowania m.in. w elewacjach budynków. Kluczową cechą całej rodziny tych technologii jest ich niewidoczność, co sprawia, że zastosowanie ogniwa nie ingeruje w estetykę urządzeń czy elementów infrastruktury miejskiej, generując przy tym dodatkową energię.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg