Dobro planety ważniejsze niż dobro korporacji

Prawo nie może być negocjowane za każdym razem, gdy pojawi się okazja do zrobienia interesu - mówił na forum ONZ abp Auza.

Stały Obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ wystąpił na forum tej organizacji na międzyrządowej konferencji o zachowaniu i zrównoważonym użytkowaniu morskiej różnorodności biologicznej na obszarach wyłączonych z jurysdykcji państwowej. Przypomniał zgromadzonym o słowach papieża Franciszka, który w encyklice Laudato si pisał o konieczności ustalenia na poziomie światowym prawa, które miałoby szansę powstrzymać niszczenie naszej planety. Jego zdaniem przy tworzeniu takiego prawa konieczne jest zagwarantowanie prymatu życia (w każdym jego kształcie) i poszanowania ziemi, która jest dla nas wszystkich wspólnym domem.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.