EADS przedstawia elektryczny samolot

Europejski koncern lotniczy EADS, producent airbusów, przedstawił w piątek na lotnisku Le Bourget pod Paryżem "pierwszy na świecie samolot z napędem elektrycznym, zdolny do lotów akrobatycznych".

Samolot nazywa się Cri-Cri i jest napędzany czterema bezszczotkowymi silnikami elektrycznymi ze śmigłami przeciwbieżnymi. Cri-Cri jest zbudowany z lekkich materiałów kompozytowych. Źródłem energii są akumulatory litowe.

Według EADS, Cri-Cri może lecieć przez 30 minut z prędkością 110 km/h. W przypadku lotu akrobatycznego energii w akumulatorach wystarcza na 15 minut. Inne parametry samolotu, to prędkość wznoszenia 5,3 metra na sekundę oraz prędkość maksymalna 250 km/h.

Samolot Cri-Cri jest prezentowany na wystawie lotniczej "Salon de l'Aviation Verte", otwartej od 18 do 22 czerwca.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.