Skontaktują naukowców z przemysłem

Portal promujący osiągnięcia naukowe jednostek badawczo-rozwojowych, który ma być jednocześnie płaszczyzną kontaktu z firmami i stymulować podejmowanie potrzebnych na rynku badań uruchomił Główny Instytut Górnictwa w Katowicach.

www.portalwiedzy.gig.eu koncentruje się na zagadnieniach z dziedziny bezpieczeństwa, przemysłu i środowiska.

"W Polsce przepływ wiedzy między jednostkami naukowo-badawczymi a firmami jest wciąż zbyt mały. Mamy nadzieję, że ten projekt przyczyni się do zmiany na lepsze" - powiedziała PAP rzeczniczka GIG Sylwia Jarosławska-Sobór. W poniedziałek w Katowicach zorganizowano konferencję poświęconą temu przedsięwzięciu.

Jednostki badawcze mają w portalu zamieszczać swój dorobek, przedsiębiorcy mogą natomiast wskazywać, jakie obszary badań ich interesują. Portal jest wciąż rozbudowywany, ale już teraz można na nim znaleźć np. opisy projektów GIG, dotyczących innowacyjnych technologii wykorzystania wód deszczowych w zakładach przemysłowych czy możliwości eksploatacji wód geotermalnych w regionie górnośląskim.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.