W mijającym tygodniu wykryto 25 nowych ognisk koronawirusa we Francji

25 nowych ognisk koronawirusa zidentyfikowano we Francji od poniedziałku, tj. od końca narodowej izolacji - poinformował minister zdrowia Olivier Veran w wywiadzie dla gazety "Le Journal du Dimanche".

Najwięcej ognisk zarejestrowano w regionach: stołecznym Ile de France, Owernia-Rodan-Alpy, w Oksytanii oraz Kraju Loary.

34 przypadki zakażenia koronawirusem zarejestrowano również w rzeźni we Fleury-les-Aubrais w departamencie Loiret około 100 km od Paryża.

Ocena sytuacji sanitarnej w czasie wychodzenia z kwarantanny zostanie sporządzona w ciągu 15 dni. Liczba osób hospitalizowanych na oddziałach intensywnej terapii nadal spada - przekazał Veran. W sobotę liczba osób na oddziałach intensywnej terapii we francuskich szpitalach zmniejszyła się z 2132 do 2103.

W miniony poniedziałek Francja rozpoczęła stopniowe znoszenie ograniczeń związanych z ośmiotygodniową narodową izolacją społeczną, określanych jako jedne najsurowszych w Europie.

Rząd zezwolił na otwarcie firm, części szkół i przedszkoli, ale nadal zamknięte pozostają restauracje i bary, kina, teatry oraz m.in. parki i place dla dzieci.

"Pierwszy zwrot nastąpi w ciągu 10 do 15 dni. W piątek zdiagnozowaliśmy 1100 nowych pacjentów z koronawirusem" - powiedział gazecie Veran, potwierdzając zdolność służb medycznych do przeprowadzania 700 tys. testów na koronawirusa tygodniowo.

Minister potwierdził również, że trudna sytuacja wciąż jest na francuskim terytorium zamorskim Majotta, gdzie epidemia postępuje, pomimo obowiązującej wciąż na tym terytorium kwarantanny.

Francuskie ministerstwo zdrowia ogłosiło w sobotę 96 nowych zgonów na Covid-19, co daje łącznie 27625 ofiar śmiertelnych epidemii. Pod względem łącznej liczby ofiar śmiertelnych epidemii Francja ustępuje tylko Stanom Zjednoczonym, Wielkiej Brytanii i Włochom.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama