W śpiączce urodziła zdrowe dziecko

W szpitalu św. Anny w Turynie na świat przyszła dziewczynka, której matka, 28-letnia Somalijka, od kilku miesięcy przebywa w śpiączce. Urodzone w 28. tygodniu życia dziecko waży około 800 gramów, ale jest zdrowe. Jest pod opieką neonatologów.

Ojciec wcześniaka o imieniu Idil, uznał urodziny za prawdziwy cud. Jego żona zapadła w śpiączkę w lipcu br. w związku z postępującym u niej nowotworem mózgu.

Lekarze wyjaśniają, że poród odbył się za pomocą cesarskiego cięcia, przy całkowitym znieczuleniu. Uznano, że dalsze przebywanie dziecka w łonie matki byłoby dla niego znacznie groźniejsze niż przedwczesne urodziny.

We Włoszech to nie pierwszy przypadek urodzin w tak niezwyczajnych okolicznościach. W maju br. w Bergamo urodziła się dziewczynka, której matka była w śpiączce od czterech miesięcy. Gaia przyszła na świat w 33. tygodniu życia.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ŚPIĄCZKA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.