W Hiszpanii w ciągu doby 5760 nowych infekcji

W ciągu minionych 24 godzin w Hiszpanii zanotowano 5760 nowych zakażeń koronawirusem - wynika z opublikowanych we wtorek danych resortu zdrowia. W tym samym czasie portugalskie służby medyczne potwierdziły 112 infekcji.

W opublikowanym w godzinach popołudniowych komunikacie ministerstwo zdrowia Hiszpanii wskazało, że między poniedziałkiem a wtorkiem liczba przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 zwiększyła się z 297 054 do 302 814 przypadków. Zanotowano wzrost liczby zgonów o 26, do 28 472.

Najwięcej nowych ofiar śmiertelnych Covid-19 zarejestrowano we wspólnotach autonomicznych Madrytu, Aragonii oraz w Katalonii. Dodatkowo resort zdrowia odnotował zwiększoną dynamikę przyjęć do szpitali osób zakażonych wirusem oraz na oddziały intensywnej terapii.

Odmienna tendencja utrzymuje się w Portugalii, gdzie między poniedziałkiem a wtorkiem zanotowano tylko jeden zgon po infekcji SARS-CoV-2. W sumie w całym kraju potwierdzono 1739 ofiar śmiertelnych koronawirusa.

Służby medyczne Portugalii wskazały też na stosunkowo niski wzrost liczby infekcji w ostatnich dniach. O ile między poniedziałkiem a wtorkiem było ich 106, to podczas następnej doby 112. W całym kraju potwierdzono dotychczas łącznie 51 681 zakażeń.

Od początku sierpnia notowany jest też spadek udziału aglomeracji lizbońskiej wśród wszystkich dobowych przypadków zakażeń w całym kraju. Obecnie sięga on około 60 proc.

W ostatnich godzinach służby sanitarne Portugalii potwierdziły wzrost liczby nowych zakażeń w północnej oraz w środkowej części kraju.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama