Włochy. 14-letnia dziewczynka reanimowana z powodu COVID-19

Pochodząca z Grosseto nastolatka najpierw była leczona w miejscowym Szpitalu Miłosierdzia. Lekarze zdecydowali się jednak przetransportować ją do Florencji.

Trafiła na oddział reanimacji dziecięcego szpitala Meyer. "Stan kliniczny pogorszył się na tyle, że musiała zostać przewieziona do stołecznego szpitala w regionie, uniknęła jednak zaintubowania. W ostatnich miesiącach w Meyer było kilka takich przypadków, dwa podobne odnotowano także w szpitalu Scotte w Sienie" - donosi dziennik "La Repubblica".

We Włoszech właśnie wczoraj ogłoszono nowe restrykcje antycovidove. Podczas komunikowania o nich ministrowie resortu zdrowia Roberto Speranza i Mariastella Gelmini poinformowali, że wariant brytyjski COVID-19 wykryto już u ponad połowy nowo zakażonych w Italii. Podkreślili, że atakuje on więcej młodych ludzi, choć - generalnie - nie ma u nich ciężkiego przebiegu.

Rząd włoski zadecydował o zamknięciu wszelkiego typu szkół od soboty dla tych, którzy mieszkają w czerwonej strefie. Obowiązywać tam będzie jedynie zdalne nauczanie. Natomiast co do uczniów szkół ze stref pomarańczowej i żółtej podobne decyzje podejmą władze regionalne, jeśli liczba zakażeń przekroczy 250 przypadków tygodniowo na 100 tys. mieszkańców.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama