Andrusiewicz: wszystkich z kontaktu z osobą zakażoną wariantem Delta Sanepid kieruje na kwarantannę

Sanepid zapobiegawczo kieruje wszystkich z kontaktu z osobą zakażoną wariantem Delta na kwarantannę, bez względu na to, czy ta osoba ma zaszczepienie dwoma dawkami, bądź jedną Johnson & Johnson - powiedział w poniedziałek rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik resortu zdrowia na antenie Polsat News powiedział, że obecnie w Polsce potwierdzono 113 przypadków wariantu delta koronawirusa. "Głównie dotyczy to osób, które wracają z zagranicy, bądź osób po kontakcie z osobami z zagrożonych destynacji" - wskazał.

Poinformował, że w tej chwili w kraju nie ma ognisk. "Te przypadki są szybko wyłapywane. Jest izolacja, kwarantanna. Często zalecane izolacja i kwarantanna 14 dni, czyli większe obostrzenia i restrykcje wobec tych osób, niż w przypadku choćby wariantu brytyjskiego, z którym do tej pory mieliśmy do czynienia" - wyjaśnił.

Zobacz też: Andrusiewicz: w Polsce potwierdzono 90 przypadków zakażenia wariantem Delta

Zaznaczył, że "Sanepid zapobiegawczo kieruje wszystkich z kontaktu na kwarantannę, bez wzglęu na to, czy ta osoba ma zaszczepienie dwoma dawkami, bądź jedną Johnson & Johnson". "Tutaj staramy się dmuchać na zimne i służby sanitarne dmuchają na zimne, kierując wszystkich z kontaktu na kwarantannę" - powiedział Andrusiewicz.

Dodał, że osoby zaszczepione nie są zwalnianie po kilku dniach z kwarantanny. "Mówimy o pełnym czasie kwarantanny" - wskazał. 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama