WHO otwiera centrum badań i wykrywania epidemii w Berlinie

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zainaugurowała w środę w Berlinie centrum badań i wczesnego wykrywania epidemii, które ma "lepiej reagować na sytuacje kryzysowe dotyczące zdrowia".

Inauguracja Centrum odbyła się w środę w obecności Angeli Merkel i dyrektora generalnego WHO Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa.

"Świat musi być w stanie wykrywać nowe zdarzenia o potencjale pandemicznym i monitorować środki kontroli chorób w czasie rzeczywistym, aby wprowadzić skuteczne zarządzanie ryzykiem pandemii i epidemii" - wyjaśnił dyrektor WHO.

Według niego pandemia Covid-19 pokazała, że należy dokonać "wielkiego kroku naprzód w analizie danych".

Centrum, częściowo finansowane przez Niemcy, zgromadzi w stolicy ekspertów z kilku dyscyplin i udostępni im najbardziej zaawansowane technologie, obiecuje WHO w prospekcie dla prasy.Dane będą również gromadzone na całym świecie i zestawiane w centrum. "Wnioskami z badań należy się dzielić ze wszystkimi państwami" - stwierdziła Merkel, dla której obecna pandemia "pokazała, jak wiele możemy osiągnąć, łącząc siły".

"Pomimo dziesięcioleci inwestycji, Covid-19 ujawnił poważne luki w światowej zdolności do przewidywania, wykrywania, oceny i reagowania na epidemie, które zagrażają populacji na całym świecie" - powiedział ze swojej strony dr Michael Ryan, dyrektor wykonawczy WHO.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama