Zabójcze bakterie - szczególnie winna W. Brytania

Brytyjski dziennik "The Independent" pisze o potencjalnie zabójczej dla ludzi praktyce podawania silnych antybiotyków zwierzętom hodowlanym. Szczególnie winna jest Wielka Brytania. To jedyny kraj Unii Europejskiej, gdzie rolnik może kupić i podawać zwierzętom antybiotyki bez recepty. Odporne gronkowce, salmonella i nowy, groźny szczep e-coli, który obecnie grasuje w Niemczech - to wszystko pochodna stosowania antybiotyków w rolnictwie - pisze brytyjskim dziennik.

Sprawozdanie na ten temat ma przedstawić dziś brytyjska Agencja Ochrony Zdrowia. Jej dane statystyczne wskazują na raptowny wzrost liczby zakażeń superbakteriami odpornymi nawet na najnowsze i najsilniejsze antybiotyki - karbapenemy. Organizmy te pojawiły się w 2003 roku. Coraz bardziej intensywna hodowla powoduje szybkie przenoszenie się odpornych szczepów tych bakterii między zwierzętami, a poprzez nawóz być może także do roślin.
Pierwszym ostrzeżeniem przed masowym stosowaniem antybiotyków w hodowli był 40 lat temu tzw. Raport Swana, opublikowany w Londynie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BAKTERIE, E. COLI

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.