Rewolucja w adresach internetowych

Internetowa Korporacja ds. Nadawania Nazw i Numerów (ICANN) zgodziła się na nadawanie niemal wszystkich, dowolnych rozszerzeń adresów internetowych. Czyli oprócz znanych wszystkim: ".com", ".org" czy ".info" będzie można ubiegać się o rozszerzenia korporacyjne (np. ".coke", ".nike").To największych zmian w internecie w ostatnich latach.

Do tej pory w użyciu były 22 rozszerzenia ogólne i ok. 250 rozszerzeń krajowych (np. ".uk" czy ".pl"). Teraz adresy internetowe będą mogły kończyć się niemal każdym słowem w każdym języku.
- ICANN otworzył internetowy system adresowy dla nieskończonych możliwości ludzkiej wyobraźni - powiedział , prezydent ICANN Rod Beckstrom.

Zgodnie z nowymi zasadami będzie można tworzyć adresy kończące się na .google, czy .coke. Podania o stworzenie nowych domen będzie można zacząć składać w przyszłym roku. Złożenie wniosku będzie kosztowało prawie 200 tys. dolarów. Wnioskodawcy będą tez musieli złożyć uzasadnienie dla stworzenia takiej, a nie innej domeny.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| INTERNET

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.