Papież na prąd nie pojedzie

Już w zeszłym roku pojawiła się wiadomość, że trwają przygotowania elektrycznego papamobile. Jednak ze względów bezpieczeństwa papież nie może jeździć autem tylko o napędzie elektrycznym

O budowie elektrycznego samochodu dla papieża jako pierwszy wypowiadał się kard. Giovanni Lajolo - przypomina niemiecki serwis Deutsche Welle. Papież sam mówił, że najchętniej poruszałby się samochodem napędzanym energią słoneczną. Byłaby to kolejna okazja do promowania ekologicznego stylu życia i troski o dobro planety. Te wątki papież mocno akcentuje podczas swojego pontyfikatu. Jednak papamobile nie może być zasilane tylko i wyłącznie baterią litowo-jonową, ponieważ taki samochód poruszałby się z prędkością zaledwie 30 km/h. Oznacza to, że ewentualny zamachowiec dogoniłby papieża, nawet jadąc na rowerze. Dlatego niemożliwe jest na razie wyprodukowanie czysto elektrycznego auta dla Benedykta XVI. Mercedes, który dostarcza papieskie samochody od 1980 roku, pracuje więc nad autem z napędem hybrydowym. Będzie ekologicznie, ale także bezpiecznie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.