Z łupków popłynie także ropa

W Polsce znajdują się skały łupkowe, z których można wydobywać ropę - wynika z raportu Państwowego Instytutu Geologicznego.

Złoża takie geolodzy zlokalizowali w trzech regionach kraju: we wschodnim Pomorzu, na pograniczu Mazowsza i Lubelszczyzny oraz na Podkarpaciu. Ropa, która ukryta jest w takich samych skałach, jakie zawierają gaz, może być wydobywana na skalę przemysłową. W obu przypadkach stosuje się taką samą technologię eksploatacji.

Zdaniem ekspertów, wydobycie ropy łupkowej mogłoby za ok. 10 lat zaspokoić jedną trzecią polskich potrzeb.

«« | « | 1 | » | »»
 • Piotr Adamczyk
  15.10.2011 14:55
  Polska gazem i ropą płynąca :-)
  Daj Boże, abyśmy się doczekali się naszego polskiego ELDORADO.
  Oby tylko z tego ogromnego bochenka chleba jak najwięcej dostało się tym maluczkim, a nie tylko koncernom i budżetowi państwa.
  Emerytura łupkowa dla wszystkich obywateli - to dobry kierunek.
 • cloud
  27.01.2012 18:29
  Żeby to wszystko było ta pięknie. Ale niestety trzeba się zderzyć z realiami, że specyfika naszych łupków nie jest taka sama jak w stanach. Koszty sa ogromne, jednak przy pzemysleniu i odpowiednim podejsciu do sprawy może cos z tego będzie (więcej o ropie z łupków na publi.pl). Twarde prawo antykorupcyjne, bo jak widac jezcze nic nie wydobyliśmy a już afera goni aferę
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.