Komentarze 12
 • CSOG
  12.03.2020 12:34
  Aaaa ... tym razem nie bagatelizując apelu biskupa i profesora ministra chyba muszę stanąć po stronie obrońców kościołów.
  Jak to Panie Redaktorze, księże biskupie i panie profesorze ministrze. Do kościoła mam nie iść a do galerii handlowej to już przeciwwskazań nie ma? Komunię mam przyjąć duchowo, a paragon z Divers-u na rękę? Szkoda, naprawdę szkoda.
  Szkoda, że braku precyzji w komunikacji werbalnej. Czy informacje muszą być strzępami, rwanymi na szybko newsami, pojedynczo odrywanymi kęsami rozłożonymi na porcje? Nie da się rzetelnie, spokojnie i rzeczowo zebrać myśli w spójną całość?
  I naprawdę proszę mi się nie dziwić. Jaki tekst, taki komentarz. Przykład idzie z góry. A jabłko spada niedaleko od jabłoni. Kiedy trzęsę jabłonią nie oczekuję, że z góry spadną gruszki. :)
  • TOMTOM
   12.03.2020 12:36
   Do Kościoła nie i do Galerii też nie. Galerie też powinny zostać pozamykane co mam nadzieję niedługo się stanie. Trzeba to traktować jak stan klęski żywiołowej.
   • CSOG
    12.03.2020 12:46
    :) I tak należało sformułować artykuł.
   • CSOG
    12.03.2020 12:51
    Prasowy artykuł jest w chwili obecnej równie istotny jak rządowe oświadczenie. Nie wszyscy czytają komentarze. Niektórzy ograniczają się wyłącznie do przeglądnięcia tytułów i nagłówków. Każdy powinien ze zdwojoną czujnością myśleć co i jak może zrobić lepiej żeby pomóc wspólnemu dobru :) Troska o dobro wspólne, troska o bliźnich to naprawdę duży dobry uczynek w tym Wielkim Poście.
   • Anonim (konto usunięte)
    12.03.2020 12:54
    Dokładnie - nie musisz bezwzględnie dziś czegoś kupować, to poczekaj. Nie musisz jechać do pracy, to nie wychodź z domu itd.
   • Tomaszszcz
    12.03.2020 19:06
    GALERIE WLASNIE NIE BEDĄ ZAMYKANE! To dzis powiedział premier! A zakazuje sie nam chodzenia do Koscioła! Tak to jest gdy jest przymierze ołtarza z tronem!
   • TOMTOM
    12.03.2020 21:15
    No to już jest głupota ministra która miejmy nadzieję zostanie szybko skorygowana. Przecież to się rozwija w zawrotnym tempie. Jak się absolutnie nie zmaksymalizuje wysiłków to będzie gorzej niż we Włoszech biorąc pod uwagę jak wydolna od lat jest nasza Służba Zdrowia. A tam obecnie już po 100 i więcej zgonów dziennie
  • Anonim (konto usunięte)
   12.03.2020 12:53
   Dla ludzi roztropnych sprawa jest prosta - wszędzie tam gdzie skupisko ludzi może być duże nie należy się udawać. Szczególnie gdy ktoś jest z tzw. grup podwyższonego ryzyka. I niestety dziś zrobiło sie już na tyle poważnie, że jednak Kościół musi zacząć wprost nawoływać do pozostania w domach ludzi starszych, chorych, mających choroby przewlekłe. Jest opcja Komunii św. duchowej, jest oczywistym, że nie idąc z powodów zdrowotnych na niedzielną Mszę św. nie popełnia się grzechu ciężkiego.
   Ale za to ciężki grzech popełni się narażając swoje i nie tylko swoje życie czy zdrowie.
   I taki głos powinien brzmieć dziś ze strony biskupów i powoli się on pojawia. I myślę ze sytuacja w Poznaniu skłoni do głośniejszego wołania o pozostanie w domu
   • TOMTOM
    12.03.2020 18:07
    No cóż niestety jest, jak jest i raczej w najbliższym czasie będzie tylko gorzej. I to się pewnie ani wiernym ani uczelniom ani właścicielom jakichś sklepów po Galeriach nie uśmiecha, ale co zrobić...
 • teofanes
  12.03.2020 18:39
  Od kiedy to minister zdrowia jest biskupem w Kościele katolickim? Czy te rączki nie są zbyt daleko wyciągnięte? To mieszanie się polityków do spraw religijnych zaczyna być niezdrowe. Każda osoba publiczna powinna pilnować swoich obowiązków a nie cudzych.
 • wietrzyk11
  12.03.2020 23:47
  A jednak jeśli do kościoła strach pójść tak samo jak do kina, restauracji czt szkoły, to kościół staje się zwykłym budynkiem użyteczności publicznej. I niczym więcej.
  • TOMTOM
   15.03.2020 17:59
   Są dwa wyjścia: maksymalne obostrzenia gdzie się da i po 2-3 miesiącach uda się to opanować albo anemiczne działania i będzie się to ciagnąć aż do momentu wynalezienia szczepionki. Chiny pokazują, że opcja nr 1 jest lepsza, bo powoli zaczynają wychodzić z maksimum kryzysu.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg